کنترل کیفیت

فرآیند کنترل کیفیت گروه بازرگانی تامسی، بر اساس استانداردهای بین المللی, HACCP,ISO 9001,10004, 22000,3632 CE,FDA, halal-small صورت میگیرد.
اما ISO 22000 (سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی) چیست؟
استاندارد ISO 22000استاندارد سیستم مدیریت ایمنی مواد غذایی نام دارد و برای سازمان هایی است که در زنجیره مواد غذایی فعالیت دارند. این استاندارد شامل شرکت های فعال در بخش کشاورزی، حمل و نقل موادغذایی، تولید، بسته بندی و رستوران ها نیز میشود.
استاندارد ایزو 22000 الزاماتی را برای سازمان ها ایجاد می کند تا تضمین نماید محصول غذایی ارائه شده عاری از هر نوع آلودگی می باشد. نظارت و کنترل دقیق در این استاندارد امکان پیشگیری و از بین بردن سه نوع مهم آلاینده های میکروبی، شیمیایی و فیزیکی را فراهم می آورد.

اصول HACCP

HACCP  به معنای ” تجزیه و تحلیل خطر و نقطه کنترل بحرانی” است و یک سیستم بهداشتی در مدیریت کیفیت در صنایع غذایی محسوب می گردد.
HACCP  را میتوان یک سیستم کنترلی و یکی از راه کارهای عملی در پیشبرد اهداف بهداشت مواد غذایی دانست که در طول زنجیره مواد­غذایی (از تولید کننده اولیه تا مصرف کننده نهایی) دارای کاربرد فراوانی بوده و با استفاده از آن نسبت به کیفیت بهداشتی فرآیندهای غذایی اطمینان حاصل میگردد.

گروه بازرگانی تامسی از هفت اصل HACCP پیروی میکند، که امکان نظارت بر کل سیستم غذایی از مزرعه تا رسیدن به دست مصرف کننده را برای از بین بردن خطرات بیماری ناشی از غذا و اطمینان از کیفیت سلامتی در فرایندهای غذایی فراهم کرده است.

از دیدگاه کاربردی، HACCP کلیه خواسته های (Good Manufacturing Practices) GMP و( Good Hygiene Practice ) GHP را در بر گرفته و تمامی جنبه های بهداشت موادغذایی را تحت پوشش قرار میدهد.
امتیازات سیستم HACCP ،علاوه بر تامین ایمنی مواد غذایی و سازگاری آن با سیستم مدیریت کیفیت نظیر سری استاندارد ISO 9001، کمک به توسعه تجارت جهانی از طریق افزایش اعتماد به ایمنی مواد غذایی نیز میباشد.
به کمک استقرار این سیستم از افت سطح کیفیت بهداشتی محصول به نحو برنامه ریزی شده و سیستماتیک جلوگیری بعمل می آید، به نحوی که فرآورده های غذایی هیچ گونه خطری برای مصرف کننده به همراه نداشته باشد.

استاندارد کیفیت تولید زعفران (ISO 3632) چیست؟

زعفران این ادویه بی­نظیر ایرانی به دلیل داشتن طعم، رنگ و رایحه فوق العاده درسراسر دنیا مورد استقبال قرار گرفته است و سالانه حجم زیادی از زعفران مورد استفاده در دنیا توسط تولیدکنندگان ایرانی تامین میشود. تبعا کیفیت محصول زعفران با این گستره استفاده در ایران و جهان و قیمت بالای آن مورد توجه حجم وسیعی از مصرف کنندگان است. بازار رقابتی تولید زعفران در ایران و حتی در برخی کشورهای اروپایی، تولیدکنندگان را برآن داشته است تا کیفیت محصول زعفران خود را درمراحل کاشت، داشت و برداشت بیش از پیش افزایش دهند.

سازمان استاندارد جهانی ISO نیزبه دلیل اهمیت کیفیت زعفران، درسال 1993 استانداردی برای ادویه زعفران تدوین کرد و نام ISO 3632 را بر آن نهاد.

استاندارد ISO 3632 در دو بخش ویژگی­های زعفران و روش تست و آزمون زعفران تدوین شده است. درسال 2010 قسمت دوم از استاندارد زعفران یعنی iso 3632-2 مجددا ویرایش شد و استاندارد و گواهینامه اش ISO 3632-2:2010 نام گرفت.
درسال 2011 نیز قسمت اول مجددا ویرایش شد و استاندارد و گواهینامه اشISO 3632-1:2011 نام نهاده شد.

استاندارد ISO 3632 در ایران توسط سازمان ملی استاندارد ترجمه شده و شماره 1-259 و 2-259 را در فهرست استانداردهای ملی به­خود اختصاص داده است. استاندارد ISO 3632 بیانگر روشهای اندازه گیری و آنالیز قدرت رنگ و طعم دهی و تعیین درجه خلوص زعفران است

ISO 10004 استاندارد

استاندارد  ISO 10004در راستای جلب رضایت مشتری از خدمات و محصولات سازمان ها و شرکت ها بوجود آمده و از طریق طبقه بندی نیازهای مشتری، شرکت و سازمان را به سمت ارتقا سطح رضایت مشتری و مشتری مداری سوق دهد.
اصول مشتری مداری اولین و مهمترین گام در حفظ بقای هر شرکت میباشد و میتوان گفت مشتری سرمایه اصلی هر شرکت خدماتی و تولیدی است.
کسب استاندارد  ISO 10004گام بزرگی در جهت ارتقا کیفیت محصول عرضه شده و سطح ارائه خدمات به مصرف کنندگان عزیز میباشد.

استاندارد ISO 9001

ISO 9001 استاندارد سیستم مدیریت کیفیت نامیده میشود و بدنبال آن سازمان و شرکت ها متعهد به حفظ ثبات کیفیت محصول میشوند.
گواهینامه ISO 9001 با ایجاد الزاماتی در سازمان ها و شرکت ها، آنها را موظف به مستندسازی سازمانی و انجام اقدامات موثر در جهت حفظ ارتباط مستمر با مشتری و جلب رضایت مشتری میکند.
ما در گروه بازرگانی تامسی با رعایت استانداردهای جهانی متضمن کیفیت بالای محصولات و حفظ رضایت مشتریان میباشیم.

استاندارد FDA، نشان سازمان غذا و دارو

گواهینامه FDA یک مدرک بین المللی است که از طرف سازمان غذا و داروی ایالات متحده امریکا صادر میشود. داشتن این گواهینامه به منزله به رسمیت شناخته شدن شرکت تولید کننده محصولات غذایی توسط این سازمان میباشد و مهر تاییدی به ورود محصولات مربوطه به کشور آمریکاست.
FDA با نظارت بر ایمنی موادغذایی و دارویی، مسئولیت حفظ سلامت و کیفیت محصولات غذایی را برعهده دارد.

گواهینامه halal small
گواهینامه halal small مهر تاییدی بر حلال بودن تمام ترکیبات محصول غذایی عرضه شده میباشد.
از آنجایی که بخش وسیعی از بازار فروش محصولات غذایی تامسی به کشورهای اسلامی تعلق دارد، در راستای حفظ اطمینان خاطر و جلب رضایت مصرف کنندگان، لازم دانستیم با اخذ مجوز حلال برای تمامی محصولات خانواده تامسی، بار دیگر اعتماد، صلاحیت، و کیفیت را برای مشتریان خود در سراسر دنیا به ارمغان بیاوریم.

گواهینامه CE
ثبت نشان CE  بر روی محصولاتی که در بازار کشورهای اروپایی عرضه میشوند، مهر تاییدی بر سلامت، ایمنی و حفاظت از محیط زیست میباشد.
ما در گروه بازرگانی تامسی، در راستای ایفای مسئولیت خود در حفظ محیط زیست با تولید محصولات غذایی ارگانیک و بهره گیری از پیشرفته ترین متد بسته بندی دوستار محیط زیست و قابل بازگشت به چرخه طبیعت، با اخذ گواهینامه CE متعهد به رعایت موازین تعیین شده در چارچوب بازارهای اقتصادی کشورهای اروپایی هستیم.

فاکتورهای مهم کیفی قابل اندازه گیری در زعفران شامل کروسین (رنگ)، پیکروکروسین (طعم) و سافرانال (عطر) هستند. هر چه مقدار این فاکتورها بالاتر باشد، کیفیت زعفران نیز بالاتر است. ما در گروه بازرگانی زعفران تامسی به مشتریان گزارش آزمون اندازه گیری این فاکتورها را که به روش اسپکتروفتومتری انجام می شود ارائه می دهیم که نشان دهنده میزان کروسین (قدرت رنگدهی)، پیکروکروسین (طعم) و سافرانال (عطر) زعفران است.

گروه بازرگانی تامسی مفتخر است که در بین معدود تولیدکنندگان زعفران در سطح بین المللی با گواهی معتبر و مهم از BRSM قرار دارد و ما همچنان میکوشیم با بالاترین استانداردها برای حفظ حس اعتماد و رضایت هرچه بیشتر همکاران و مصرف کنندگان محترم به فعالیت خود ادامه دهیم.