شربت زعفران از نوشیدنی های محبوب سنتی ایرانیست و با توجه به اینکه تهیه آن نیاز به صرف زمان زیادی ندارد، از بهترین گزینه های پذیرایی در روزهای گرم تابستان است.
خواص بی نظیر ادویه زعفران بر هیچ کس پوشیده نیست و وجود مقادیر زیادی از آنتی اکسیدان ها و ویتامین موجب میشود تا نوشیدن یک لیوان از شربت زعفران خستگی یک روز پر مشغله را برطرف کند.
اگر نوشیدن وعده های مرتب آب در طول روز برای شما خسته کننده و کاری دشوار است، پیشنهاد میکنیم این نوشیدنی دلچسب را امتحان کنید.

شربت زعفران گلاب و چیا سید


مواد لازم:

نصف قاشق چای خوری زعفران ساییده
4 قاشق غذا خوری تخم شربتی ( یا دانه چیا)
800 میلی لیتر آب تصویه شده خنک

8 قاشق غذاخوری گلاب
4 قاشق غذاخوری شکر یا عسل
4 قاشق غذاخوری آب جوشیده ولرم

ترکیب زعفران، گلاب، عسل و تخم شربتی ( و یا چیا سید) علاوه بر طعم عالی و لذت بخش خواص بیشماری دارد که شاید کمتر به آن اشاره شده است.
شربت زعفران یک نوشیدنی فوق العاده و سرشار از آنتی اکسیدان است که به تمدد اعصاب، بهبود عملکرد قلب و خلق و خو کمک میکند.
تخم شربتی و دانه های چیا نیز با جذب و ذخیره آب عطش و تشنگی در فصل تابستان را بخوبی برطرف میکنند. علاوه بر این وجود درصد بالایی از پتاسیم ، کلسیم و فیبر در دانه چیا و تخم شربتی باعث شده تا ترکیب آن در شربت زعفران به بهبود بیماری های گوارشی و تنفسی و سلامت پوست و مو کمک کند.

شربت زعفران و تخم شربتی


طرز تهیه شربت زعفران با تخم شربتی

  • تخم شربتی را در آب تصفیه شده خنک خیس کنید و اگر نیاز به شستشو دارد حتما آب پارچ را خالی کنید و مجددا به آن آب اضافه نمایید.
  • زعفران ساییده را در چهار قاشق آب گرم حل کنید و اجازه دهید به مدت 10 دقیقه دم بکشد ( پیشنهاد میکنیم از یک فنجان سرپوشیده استفاده کنید)
  • زعفران دم کشیده، گلاب، تخم شربتی، و شکر (عسل) را در پارچ مناسبی به آب اضافه کنید و هم بزنید.

    میزان شیرینی شربت را میتوانید بسته به ذائقه تغییر دهید.