پرورش زعفران ارگانیک از مرحله اولیه کاشت تا عرضه نهایی به بازار از جمله افتخارات گروه غذایی تامسی به­ شمار میِاید.
با رقابتی شدن بازار فروش زعفران در سالهای اخیر و سلب انحصار کشت آن از ایران، تولید محصولات ارگانیک به یکی از دغدغه های کشاورزان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی تبدیل شده است.
استفاده از روش های علمی و جدید کشاورزی همگام با متدهای روز دنیا موجب شده گروه بازرگانی زعفران تامسی همانند گذشته پیشرو در امر تولید و صادرات زعفران در بازار جهانی باشد.

ضرورت تولید زعفران ارگانیک

در فرایند تولید زعفران ارگانیک از هیچ نوع ماده شیمیایی استفاده نمیشود و در واقع تولید محصولات ارگانیک نوعی از کشاورزی بدون دخالت آفت کش ها، ترکیبات و کودهای شیمیایی است که در طول پروسه کاشت تا برداشت با مدیریت مهندسین ناظر اعمال میشود.
از یک سو توجه به موارد مصرف زعفران در صنایع دارویی و آرایشی علاوه بر مصارف خانگی و از سوی دیگر تمایل روز افزون کشورهای اروپایی به استفاده از محصولات ارگانیک، باعث شده تا شیوه های سنتی کشاورزی منسوخ شود و روش های نوین کشاورزی در تولید زعفران تامسی بکار گرفته شوند.

علاوه بر مزایای تولید زعفران ارگانیک بر سلامتی، نمیتوان از منافع اقتصادی، جنبه اجتماعی و ایجاد اشتغال و استفاده بهینه از نیروی کار ماهر چشم پوشی کرد.

اما کشاورزی ارگانیک به چه معناست؟

در کشاورزی ارگانیک با مدیریت صحیح آب و خاک سعی میشود تعادل میان عناصر طبیعی خاک برهم نخورد و از ابتدای پروسه کاشت تا برداشت نهایی محصول از هیچ ماده شیمیایی برای تغذیه خاک استفاده نشود.
زمین های کشاورزی پیش از کشت محصول طبق استانداردهای خاص از هرگونه مواد شیمیایی که در خاک باقی مانده اند پاک میشوند و پس از آن کودهای آلی نظیر جلبک ها، کود حیوانی و خاک برگ به تغذیه خاک کمک میکنند.
در حالیکه استفاده بی رویه از سموم شیمیایی اثرات زیست محیطی مخربی بر کره زمین گذاشته است، با حفظ چرخه آب، چرخه کربن، تثبیت بافت خاک و جلوگیری از آلودگی زمین و آب شرب میتوان به میزان چشم گیری از نابودی زمین جلوگیری کرد.

قیمت زعفران ارگانیک

زعفران ارگانیک محصولی با کیفیت بالا و ارزشمند است که به دلیل مصارف دارویی و خانگی در جهان طرفدار زیادی دارد.
همانطور که پیشتر توضیح دادیم پروسه تولید زعفران ارگانیک نیازمند صرف زمان و هزینه است. استفاده از روش های مکانیزه و مدرن برای از بین بردن آلاینده های باقی مانده در خاک و صرف زمان طولانی نسبت به کشت عادی زعفران دلایلی بر گرانی زعفران ارگانیک نسبت به زعفران عادی است.

باتوجه به اینکه ایران و بخصوص استان خراسان خاستگاه زعفران میباشد، در امر تولید و صادرات این محصول ارزشمند اهتمام خاصی ورزیده میشود. گروه بازرگانی تامسی نیز در همین راستا از جدیدترین متدهای کشاورزی مطابق استانداردهای جهانی در صنعت زعفران بهره گرفته است. در واقع با توجه به موقعیت خاص استان خراسان و جایگاه ویژه آن در بازار منطقه ای و حساسیت کشت زعفران، کشاورزان و تولیدکنندگان این منطقه میکوشند با روش های اصولی همگام با دیگر کشورها پیش روند. متاسفانه با مصرف بی رویه کودهای شیمیایی و از بین رفتن منابع طبیعی در سالهای اخیر سهم بزرگی از بازار صادرات از دست رفته است و با جایگزینی روش کشت ارگانیک این امید میرود تا بار دیگر ایران بتواند و با رعایت آزمایش سلامت محصولات و موارد بهداشتی مطابق با استانداردهای جهانی جز صادرکنندگان برتر زعفران باشد.