زعفران گران ترین کالای صادراتی ایران و ادویه ارزشمندیست که در سراسر دنیا طرافداران زیادی دارد. و همین میزان محبوبیت این ادویه موجب شده تا تشخیص زعفران اصل از تقلبی به یک مساله چالش ساز تبدیل شود.

از آنجایی که ایران بزرگترین صادرکننده زعفران جهان است، اهمیت تشخیص زعفران اصلی و خالص برای خریداران و شرکت های صادرکننده زعفران ایرانی مطرح میشود.

در سالهای اخیر میزان زعفران تقلبی وارد بازار شده باعث بی اعتمادی خریداران شده و از آنجاییکه زعفران کیفیت متفاوتی دارد پیشنهاد میکنیم درباره روش های تشخیص زعفران اصل و مرغوبیت این کالای ارزشمند اطلاعات بیشتری کسب کنید.

راه های تشخیص زعفران اصل و تقلبی

 

اما چه فاکتورهایی تضمین کننده مرغوبیت و کیفیت زعفران هستند؟

تشخیص مرغوبیت زعفران نیاز به انجام آزمایش های پیچیده در آزمایشگاه ندارد و با چند راه ساده و کاربردی میتوانید خریدی مطمئن و به صرفه داشته باشید.

1-استانداردها و گواهینامه های بین المللی

آسان ترین راه تشخیص اصل بودن زعفران توجه به گواهینامه ها و استانداردهای اخذ شده برند صادرکننده مربوطه است.
در تمام دنیا استانداردهای ملی و جهانی برای کنترل کیفیت موادغذایی تعریف شده و زعفران هم از این قائده مستثنی نیست. بواسطه این استانداردها خریدار میتواند از میزان کیفیت و طبیعی بودن محصول زعفران خریداری شده اطمینان حاصل کند. استاندارد ISO 3632 استانداردیست که صرفا جهت ارزیابی کیفیت ادویه زعفران از طرف سازمان جهانی استاندارد در سالهای اخیر تدوین شده است.

2- بررسی کلاله ها

رشته های زعفران را پیش از خرید بررسی کنید. ضخامت رشته های زعفرانِ اصل در طول به یک اندازه نیست و در قسمت انتهایی کلاله، رشته زعفران باریک تر میشود. توجه به شکل ظاهری رشته ها میتواند به شما در تشخیص تازگی و کهنه بودن زعفران کمک زیادی کند. زعفران مرغوب، خشک و عاری از رطوبت است اما چندشاخه شدن سر رشته ها و شکنندگی بیش از اندازه نشان دهنده کهنگی این ادویه میباشد.
همچنین بخاطر داشته باشید رنگ رشته ها به هیچ عنوان براق نباشد.

 

زعفران مرغوب درجه یک


3- عطر و طعم

زعفران خالص و اصل بوی شیرین و بسیار منحصربفردی دارد. اما بر خلاف باورغلطی که از قدیم ترویج داشته، طعم زعفران شیرین نیست و بخاطر ترکیبات موجود در آن طعمی گس و رو به تلخی دارد. پیش از خرید از فروشنده بخواهید تا چند رشته زعفران را بعنوان نمونه در اخیتار شما قرار دهد. زعفران را روی زبانتان قرار دهید و طعم آن را بچشید. اگر مزه شیرینی داشت، با عسل ترکیب شده و تقلبیست.

4– آزمایش آب سرد و بنزین

زعفران را در آب سرد بریزید. زعفران اصل و مرغوب پس از 5 الی 10 دقیقه به رنگ زرد مایل به طلایی در آب در میاید. همچنین توجه داشته باشید رنگ زعفران طی مدت زمان به آرامی انتشار پیدا میکند و اگر در اولین لحظه ترکیب با آب رنگ زیادی در آن پخش شد نشان بر تقلبی بودن این ادویه است.
و در آخر میتوانید از بنزین استفاده کنید!
کافیست مقداری زعفران را در بزنین بریزید اگر بنزین رنگ گرفت مشخص میشود که زعفران تقلبی بوده.

در نهایت توصیه میکنیم زعفران درجه یک را از برندهای معتبر و دارای استانداردهای بین المللی انتخاب و خریداری کنید.