زعفران ادویه گرانبهای ایرانی با عطر و بوی بی نظیری که به غذا میدهد، همیشه یکی از چاشنی های مورد علاقه در آشپزی ایرانیست.
خواص زعفران درجه یک ایرانی که بالاترین کیفیت را در جهان داراست، به پخت و پز محدود نمیشود و استفاده از آن در درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد.

ادویه زعفران ایرانی، نماد فرهنگ و تمدن

زعفران تنها یک چاشنی و ادویه نیست، زعفران ریشه در فرهنگ و تاریخ ما دارد.
ادویه از ابتدای تاریخ بشر همراه با ما بوده و چاشنی جدا نشدنی زندگی. اما گیاه زعفران با خواص اعجاب انگیز فراتر از یک ادویه و گرانبهاترین کالای صادراتی ایران محسوب میشود.

– فرایند کاشت، برداشت و روش های آماده سازی زعفران مرغوب و درجه یک نیازمند صرف هزینه و زمان زیادی است.
– پروسه جداسازی رشته های سرخ زعفران از گلبرگ ها طی سالیان طولانی به روش سنتی و توسط نیروی انسانی صورت میگرفته و طبقه بندی زعفران بر اساس مرغوبیت نیز ارتباط مستقیم با مهارت در جداسازی و خشک کردن این رشته های ارزشمند دارد.
که همین امر قیمت بالای این کالای ارزشمند صادراتی را توجیه میکند.

زعفران، چاشنی جدا نشدنی غذای ایرانی!

استفاده از ادویه و چاشنی های درجه یک، عیار غذای ایرانی را بالا میبرد و عطر و طعم بی نظیری به آن میدهد.
ادویه زعفران در پخت و پز ایرانی جایگاه ویژه ای دارد و از آن در دستور غذاهای بیشماری میتوان استفاده کرد.
اما بد نیست کم سنت شکنی کنیم و ترکیب این ادویه محبوب را با دسر و غذاهای متفاوت تری امتحان کنیم:

1- کیک گلابی زعفرانی:

ازغذاهای سنتی ایرانی که بگذریم، دستور یک کیک خوش طعم و متفاوت با اضافه کردن چاشنی زعفران رنگ و بوی منحصر بفردی خواهد گرفت. کیک گلابی زعفرانی یک دستور پخت ساده است که به راحتی میتوانید در منزل امتحان کنید.

 

2- زرشک پلو با مرغ زعفرانی:

زرشک پلو با مرغ مجلسی زعفرانی غذای محبوب ما ایرانی هاست که اکثرا در مجالس سرو میشود. احتمالا همه ما حداقل یک بار این دستور غذا را امتحان کرده ایم اما ما برای شما فوت و فن یک آشپزی حرفه ای و مجلسی را اینجا خواهیم گفت.

3- چای زعفرانی:

از عطر و بوی ادویه زعفران که بگذریم، وجود آنتی اکسیدان ها در آن موجب شده تا نوشیدن یک فنجان دمنوش زعفرانی خستگی یک روز پر مشغله را رفع کند و به بهبود عملکرد سیستم اعصاب و گوارش بدن کمک کند.

 

 

4-خوراک دریایی با سس مخصوص زعفران
این خوراک مخصوصِ دریایی ترکیبی از صدف، ماهی، میگو و گوشت خرچنگ با نوعی پاستا است که در سس مخصوص زعفران و ریحان میخوابد. این سسِ کرم مانند و غلیظ طعمی بی مثال و فوق العاده به خوراک دریایی شما میدهد.


5- ریزوتوی زعفرانی

ریزوتوی میلان یا برنج زعفرانی یکی از غذاهای معروف ایتالیاییست. آوازه ادویه زعفران درجه یک ایرانی به ایتالیا هم رسیده که البته چاشنی اصلی این غذای محبوب نیز هست. ریزوتوی میلان از ترکیب برنج مخصوص ایتالیایی و سس غلیظ زعفرانی تهیه میشود و بسته به میزان مرغوبیت ادویه زعفران، میزان رنگ و عطر آن متفاوت خواهد بود.

 

 ادویه زعفران درجه یک ایرانی بالاترین کیفیت را در میان دیگر انواع مشابه خارجی دارد. بررسی و شناخت انواع زعفران میتواند به شما در انتخاب بهترین نمونه مناسب با  مصرف شما کمک کند.